O firmie BIAX

Schmid & Wezel jest jedną z pierwszych firm, które wyspecjalizowały się w produkcji narzędzi pneumatycznych m.in. BIAX, EFA. Ma wiele pionierskich osiągnięć w tej dziedzinie. Wysoka jakość produktów oraz profesjonalna obsługa klienta są wyróżnikiem "Schmid & Wezel". Przez ostatnie 90 lat firma wyznacza najwyższe standardy precyzji, jakości, ergonomii oraz współpracy.

Marka BIAX to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku urządzeń pneumatycznych. W ramach BIAX produkowane są specjalistyczne narzędzia m.in. skrobaki, narzędzia widłowe obrotowe, wrzeciona specjalne, wkrętaki pneumatyczne wykorzystywane przez specjalistów z wielu branż.

Zadowolenie Klienta jest naszym głównym zadaniem. Motywuje nas nieustanne dążenie do stosowania nowatorskich rozwiązań o wysokiej jakości, przełamywanie barier, dzięki czemu od wielu lat z powodzeniem jesteśmy na rynku.

Zapotrzebowanie Klientów kształtuje podstawy naszych kierunków rozwoju znajdujących odzwierciedlenie w każdym naszym wyrobie. To jest atut naszej firmy. Dzięki narzędziom ze znakiem BIAX czy EFA chcemy umożliwiać naszym Klientom osiąganie wyższej wydajności i zadowolenia z pracy.

Wysoka jakość wyrobu w połączeniu ze znakomitą obsługą Klienta i serwisem czynią Schmid & Wezel firmą wiodącą na rynku w wielu dziedzinach.

Maszyny i urządzenia ze znakiem EFA do obróbki tuszy i półtuszy mięsa w rzeźniach i ubojniach, przemysłowe narzędzia pneumatyczne i elektryczne z wałkiem giętkim oraz skrobaki - ze znakiem BIAX, wałki giętkie i cięgna BIAX oraz obrotowe narzędzia skrawające widiowe BIAX stanowią asortyment wyrobów firmy z powodzeniem działającej i rozpoznawalnej na świecie.

Praktycznie gwarantujemy serwis naszych narzędzi i dostawę części zamiennych przez co najmniej 20-25 lat od daty produkcji.

Pokaz narzędzi BIAX u Klienta oferujemy na życzenie (bez zobowiązań).

HISTORIA FIRMY BIAX

ROK 1919

Inż. Richard Schmid & Walter Wezel zakładają firmę w Stutgarcie.

ROK 1921

Marka BIAX staje się synonimem wałków giętkich BIegsameAXe

ROK 1923

Przeniesienie produkcji do nowego budynku w Maulbronn w pobliżu Stuttgartu

ROK 1924

Powstaje oddział firmy w USA.

ROK 1934

Uruchomienie produkcji maszyn i urządzeń do obróbki tuszy i półtuszy mięsa w rzeźniach i ubojniach

ROK 1945

Hans-Georg Wezel przejmuje odpowiedzialność za produkcję i rozszerza asortyment wyrobów z wałkami giętkimi o narzędzia pneumatyczne dla przemysłu oraz rzeźni i ubojni

ROK 1945

W Maulbronn powstaje BIAX-Werkzeuge GmbH & Co. - oddział produkujący narzędzia z węglików spiekanych

ROK 1968

Założenie oddziału BIAX GmbH GmbH Steckborn - Szwajcaria

ROK 1989

Ulrich E. Merkle przejmuje kierownictwo firmą

ROK 1993

Powstaje oddział EFA Processing Equipment Company w Omaha (USA)

ROK 1997

Uzyskanie certyfikatu zarządzania jakością zgodnie z normami DIN-ISO 9001

ROK 1998

Powstaje oddział BIAX-Italia S.r.I. w Roveto - Włochy

ROK 2003

Przedłużenie posiadanych certyfikatów

ROK 2004

Uzyskanie certyfikatu zarządzania jakością według nrom DIN EN ISO 9001-2000

ROK 2007

Uzyskanie certyfikatu zarządzania jakością według nrom DIN EN ISO 9001-2000