Targi ITM Poznań czerwiec 2018

  • Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska. Jak zwykle, będą Państwo mogli praktycznie wypróbować nasze narzędzia na miejscu i ocenić ich właściwości a zwłaszcza hałas i wibracje.
  • Z nowości będziemy prezentować najnowsze modele pilnikarek i krótkim skoku i dużej częstotliwości (praktycznie bardzo ciche i bezwibracyjne):
  • FLV 1-20 – skok 0,8mm, 17.000 min-1 
  • FLV 4-9 – skok 4 mm, 9.000 min-1
  • Klientów częstujemy pysznymi krówkami firmowymi
  •  A dla kibiców piłki nożnej przygotowaliśmy planery A2 (poskładane do A4 i foliowane) na Mundial 2018 z tabelami meczów
  • Dla naszych Klientów przygotowaliśmy 30 bezpłatnych wejściówek na targi. Zainteresowanych prosimy o kontakt; decyduje kolejność zgłoszeń

Wrzeciona BIAX typu RWA – z jednostką odchylającą i progresją docisku (artykuł ukazał się w magazynie STAL maj-czerwiec 2018).

Bezproblemowo ponad 150 000 korpusów i obudów

W firmie IDS Casting Service GmbH w Oggelsbeuren codziennie usuwane są zadziory z około 2500 korpusów przekładni lub obudów sprzęgła. Aby można było sprostać temu zadaniu w sposób bezproblemowy i bezpieczny, w IDS zdecydowano się na zastosowanie wrzecion pneumatycznych marki Biax.

Stosowanie wrzecion pneumatycznych to proces, który codziennie się powtarza w Oggelsbeuren. Ciśnieniowe odlewy aluminiowe, produkowane przez Albert Handtmann Metallgusswerke GmbH w Biberach, przeznaczone do stosowania w mercedesach klasy A i B, są dostarczane do IDS w celu usunięcia z nich zadziorów. Codziennie na dwóch zmianach do akcji wkraczają cztery automatyczne, skonstruowane we własnym zakładzie klatki robotów oraz cztery wrzeciona pneumatyczne z jednostką odchylającą firmy Biax Schmid & Wezel GmbH & Co.KG z Maulbronn. Biorąc pod uwagę liczbę godzin pracy obrabiarki lub porównywalnie wysoki nakład czasu przy ręcznym usuwaniu zadziorów, przedsiębiorstwo z Maulbronn jest przekonane, że może zaoferować tutaj idealne i ekonomiczne rozwiązanie właśnie w obszarze usuwania zadziorów z dużej liczby sztuk. Po dostarczeniu odlewów najpierw następuje maszynowa wstępna obróbka strumieniowo-cierna korpusów i obudów ścierniwem do obróbki stali szlachetnej bez filtra, a następnie przenośnik taśmowy rozprowadza je do czterech stacji usuwania zadziorów. Wrzeciona są przy tym zamocowane nieruchomo, natomiast robot prowadzi dany element.

Jednostka odchylająca kompensuje tolerancję wymiarów elementów

W porównaniu z wrzecionami elektrycznymi zasadniczą zaletą wrzecion pneumatycznych jest według ich znacznie niższy koszt nabycia i utrzymania. Jak na ich bardzo smukłą konstrukcję, wrzeciona marki Biax są ponadto niezwykle wytrzymałe. Jednostka odchylająca kompensuje tolerancję wymiarów elementów i niedokładności w pozycjonowaniu obrabianego przedmiotu. Sztywne wrzeciono natomiast w ogóle nie dawało możliwości usuwania zadziorów z takich części. We wrzecionie odchylenie jest sterowane autonomicznie za pomocą dopływu sprężonego powietrza do 6 barów. Jak podaje firma, wysoka prędkość – stosowane wrzeciono RWA pracuje z prędkością 30 000 min-1 – pozwala na osiągnięcie optymalnych czasów taktu. Zgodnie z opinią producenta zastosowanie nowych wrzecion pozwoliło na oszczędność czasu rzędu nawet 300 procent w porównaniu z ręcznym usuwaniem zadziorów. Jeszcze ważniejsza wydaje się tutaj równomierna jakość rezultatów. To kluczowy element, gdy mowa o takich wielkościach serii jak w firmie IDS. To, że dzisiaj w firmie IDS stosowane są wrzeciona firmy, eksperci z Maulbronn zawdzięczają przede wszystkim swojemu dobremu serwisowi. Z wdzięcznością przyjęto w Oggelsbeuren ofertę przetestowania wrzecion. W inwestycji decydującą rolę odgrywały takie kryteria jak przede wszystkim: solidna budowa wrzecion, zaopatrzenie w części zamienne i serwis, ale również niska cena w porównaniu z konkurencją. Od około roku w IDS stawia się teraz na nowe wrzeciona. Z dotychczasowych rezultatów Reinhard Maier jest bardzo zadowolony: – Najstarsze wrzeciono pracuje już od ponad siedmiu miesięcy, codziennie przez 16 godzin, i to bez żadnych problemów. Jest to łącznie ponad 3800 roboczogodzin lub ponad 150 000 detali bez zadziorów. Nic dziwnego zatem, że nie chce pozostać przy czterech stosowanych dotychczas wrzecionach. – W nowym projekcie znów się zdecydowałem na tę markę, dlatego w kwietniu uruchomimy piąte wrzeciono firmy – opowiada Reinhard Maier. Ale również w dziale konstrukcji wrzecion pneumatycznych w Maulbronn nikt nie spoczywa na laurach. Wraz z Instytutem Technologii Produkcyjnej Fraunhofera IPT w Aachen firma opracowała dla wrzecion pneumatycznych modułowy system z opcjonalnym odchyleniem, umożliwiający rozmaite zastosowania przy różnych prędkościach obrotowych pomiędzy 16 000 min-1 a 100 000 min-1.


Targi ITM Poznań czerwiec 2017

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska firmy BIAX: Jak zwykle, na naszym stoisku prezentujemy również nasze narzędzia pokazowe, które są do dyspozycji naszych "starych i nowych"Klientów. Kazdy je może wypróbować i ocenić ich  przydatność do konkretnych własnych potrzeb, dlatego, o ile to możliwe - zapraszamy z własnymi detalami. Przy okazji - służymy również naszym doświadczeniem.

PODZIĘKOWANIA ZA UCZESTNICTWO W TARGACH 2015

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim obecnym i potencjalnym klientom, którzy wzięli udział w Targach Poznańskich ITM 9-12 czerwca 2015, i którzy odwiedzili nasze stoisko nr 54 w hali 5A. Niezmiennie cieszy nas fakt, że prezentowane przez nas produkty BIAX Professional Power spotkały się z tak dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że przeprowadzone na naszym stoisku praktyczne prezentacje narzędzi będą dla Państwa pomocne w podejmowaniu decyzji o zakupach narzędzi marki BIAX. Dziękujemy także za możliwość wymiany cennych doświadczeń i uwag oraz odpowiedzi na Państwa pytania.

Zobacz pełen artykuł

W DNIACH 26-28 MARCA 2014 BRALIŚMY UDZIAŁ W TARGACH STOM KIELCE

Podobnie jak w roku 2009 wracamy z Targów "z tarczą": nasz nowy napęd elektryczny MB 30E z wałkiem giętkim został zauważony przez Targowa Komisje Konkursową i zdobył wyróżnienie za unikalne rozwiązania elektroniki (chip) . Więcej informacji o tym napędzie oraz innych naszych nowościach znajdziecie Państwo w zakładce "nowości". 

Zobacz pełen artykuł

GALERIA ZDJĘĆ Z TARGÓW STOM 2014


NOWY KATALOG BIAX, WYDANIE 03-2014 - JUŻ DOSTĘPNY

Wersję papierową - naszym Klientom wysyłamy na życzenie. Wersja elektroniczna – do pobrania w naszej zakładce „katalogi”. Życzymy owocnej lektury; w przypadku pytań – jesteśmy do dyspozycji. Przejdź na stronę katalogów

ZAPRASZAMY NA TARGI STOM W KIELCACH 26-28 MARCA 2014 TARGI STOM

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska: pawilon C, stoisko 72 (C-72).

Zaprezentujemy praktycznie nasze już tradycyjne narzędzia ręczne pneumatyczne, skrobaki elektryczne oraz nowości: wiertarkę pistoletową, mocny napęd elektryczny MB 30E z wałkiem giętkim czy pilarkę PS 25 o skoku 25 mm (!) do wyrzynania, czy polerowania – praktycznie z niewyczuwalnymi wibracjami.

BIAX NA TARGACH EMO HANOWER 2011

BIAX wystawia się na Targach EMO w Hanowerze: Hala 4, stoisko G50. Przedstawiciel na Polskę, Grzegorz Kałyńczak będzie tam w dniach 19-21.09.2011 (tj. poniedziałek, wtorek i środa)

Zapraszamy

PLASTPOL - KIELCE MAJ 2011

Nasze wrzeciono „robot tool” RWA 2-30 pracowało na robocie FANUC na stoisku firmy ZALCO/MASTERCAM obrabiając siodełko do rowerka dziecięcego – prezentując możliwości oprogramowania robota i obróbki detalu – formy

PUBLIKUJEMY NASZ NOWY KATALOG POŚWIĘCONY SAMYM WAŁKOM GIĘTKIM I CIĘGNOM

Wałki giętkie i cięgna znajdują szerokie zastosowanie w motoryzacji, pojazdach szynowych, lotnictwie, technice medycznej, przemyśle spożywczym i farmaceutycznym, budowlanym, rolnictwie i ogrodnictwie czy budowy maszyn - do przenoszenia mocy, obrotów, sterowania (np. wykaszarki ogrodowe, zagęszczarki wibracyjne do betonu, czyszczenie rurociągów i kominów).

Katalog zawiera również asortyment wałków stosowanych do napędu urządzeń elektrycznych BIAX oraz (na końcu katalogu) - kwestionariusz do doboru specjalnych wałków giętkich produkowanych na zamówienie

przejdź na stronę katalogów

NOWY KATALOG POŚWIĘCONY AKCESORIOM I WYPOSAŻENIU DODATKOWEMU DO NARZĘDZI BIAX

Opublikowano nowy katalog poświęcony akcesoriom i wyposażeniu dodatkowemu do narzędzi BIAX (p. również zakładka Katalogi, katalog "Nowe akcesoria...." ).

Katalog ten, obok dotychczasowego wyposażenia zawiera dodatkowe akcesoria szczególnie przydatne do polerowania i piłowania, nowe systemy mocowania (szybkomocujące) krążków ściernych, materiały do wykańczania i polerowania stali nierdzewnych, szczotki nylonowe z ziarnem ściernym, itp.

przejdź na stronę katalogów

ZMIANA ADRESU BIURA HANDLOWEGO BIAX

Od dnia 4 maja 2009 przenosimy nasze dotychczasowe biuro z oddziału w Koniku Nowym do centrum Warszawy.

Nasz nowy adres:
Timex SA ul. Długa 23/25, 00-238 Warszawa, 2p. pok 210
Nowy nr tel i fax'u: tel. 022 635 60 10 , fax 022 635 60 15,
tel. kom. oraz email pozostają bez zmian

TARGI STOM 2009 - ZAKOŃCZONE SUKCESEM

Spośród zgłoszonych przez nas do konkursu targowego STOM 2009 dwóch wyrobów BIAX : 

  • Szlifierka BIAX 6-45/2 SL z elastycznym ułożyskowaniem 
  • Niskowibracyjna pilnikarka BIAX FLV 8-12 o ruchu posuwisto-zwrotnym oba zdobyły wyróżnienie i medal.NOWA SIEDZIBA GŁÓWNA TIMEX SA

Z dniem 9 lutego 2009 przenieśliśmy się do nowej siedziby w biurowcu North Gate, ul. Bonifraterska 17, 00-203 Warszawa.  Nasza główna siedziba znajduje się na 22 piętrze.


ZAPRASZAMY NA TARGI STOM W KIELCACH 23-27.03.2009 TARGI STOM

W tym roku zdecydowaliśmy się wziąć udział w targach, jak na razie - STOM (Salon Technologii Obróbki Metali) w Kielcach w dniach 25-27.03.2009, gdzie oprócz wystawy narzędzi pneumatycznych i elektrycznych BIAX będziemy je również prezentować praktyce; każdy będzie mógł je wypróbować osobiście (pod naszym czujnym nadzorem) i ocenić ich przydatność. Prosimy zwrócić wtedy uwagę na wytwarzany hałas, wibracje i efekty pracy . Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr C-39 w hali "C".